DWA LITRY WODY DZIENNIE, PIJCIE DWA LITRY WODY!

Każdy to powtarza, wszelkie strony nawołują do tego. Gazety, poradniki ciągle o tym przypominają, ale nikt nie mówi o tym, że woda wodzie nie jest równa. Faktycznie może i dużo lepiej jest wypić dwa litry wody niż dwa litry soku z niesamowitą ilością cukry czy napój gazowany.

Myślę jednak, że zacznijmy może od tego do czego nam tam woda w organizmie jest potrzebna. Po pierwsze jest rozpuszczalnikiem, a także transportuje krew. Woda również uczestniczy w wydalaniu toksyn z organizmu (mocz, pot). Warto również wspomnieć, że uczestniczy w procesach metabolicznych. Kolejną ważną funkcją jest uczestnictwo w przesuwaniu mas kałowych, co znacznie ułatwia wypróżnianie, a także uczestniczy w procesach trawiennych. Więc sami widzicie, że wymieniając jedynie kilka jej zalet uzbierało się niesamowicie dużo ważnych procesów zachodzących we wnętrzu naszego ciała.

Czy jednak ktoś z was czyta etykiety? Woda „Żywiec Zdrój” nigdy nie będzie równie dobra, co „Muszynianka”. Etykiety mówią wszystko, a to doskonały marketing stwarza pozory. Czy reklama, która informuje iż woda jest prosto z gór, nie jest przekonująca? Pod spodem przedstawiam wam trzy z pozoru te same wody, a jak się przyjrzycie etykiecie, od razu widać, że Muszynianka zapewnia niesamowitą ilość minerałów. Pijąc wodę możemy bez zażywania dodatkowych suplementów czy witamin uzupełnić magnez, sód, czy wapń. Dzienna dawka po takiej wodzie jest jak najbardziej zażyta. Moim zamiarem oczywiście nie jest reklamowanie danej marki, ale pokazanie wam, że warto czasem dodać 20groszy do wody, by dodatkowo wspomóc nasz organizm.
1.Żywiec Zdrój:
Ogólna zawartość minerałów: 230mg,
Wapń: 41,7
Magnez: 5,62
Sód: 9,65
2. Muszynianka 
Ogólna zawartość minerałów:2104 mg,
Wapń:120
Magnez:240
Sód: 98
3.Kropla Beskidu:
Ogólna zawartość minerałów:322mg,
Wapń:44,09
Magnez:17,01
Sód: 11,10
Całe zestawienie znajdziecie na: http://www.pij-wode.pl
Reklamy

5 uwag do wpisu “DWA LITRY WODY DZIENNIE, PIJCIE DWA LITRY WODY!

  1. Łoooo, szczerze nigdy na to nie zwracałam uwagi, zawsze piłam te 2 litry wody ale żywca bo własnie reklama, bo polacana przez instytut itd… ale od dziś zdecydowanie przerzucam sie na muszyne 🙂
    Świetny post, naprawde 🙂

    Polubienie

  2. No niestety np. kopla beskidu należy do koncernu coca cola więc nie ma co się spodziewać zbyt wiele po tej wodzie. Z wodami typu Muszynianka też nie ma co przesadzać bo zbyt wysoka wartość tych pierwiastków nie jest wskazana. Najlepiej pić sobie np. dwa tygodnie muszynę i tydzień zwykłą wodę 🙂 Albo ogólnie pić wodę, u wielu osób dzienne przyjęte płyny ograniczają się do jednej herbaty i jednej kawy :/

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s